İnsanların bir kısmı hemen ölecek gibi yaşarlarken, bir kısmı da hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar..

Hemen ölecek gibi yaşayanlar da ikiye ayrılır..panik atak geçirip suni kalp çarpıntısı, nefes darlığı gibi nöbet geçirenler, tam tersi olarakta gününü gün edip yarını düşünmeden günlük yaşayanlar..:))

Hiç ölmeyecek gibi yaşayanlarda ikiye ayrılır, ölümü hiç düşünmeme gibi bir savunma mekanizması geliştirenler, diğerleride hasta olsalar, zaman zaman düşünseler bile yaşlılık zamanlarında bile para biriktirmeye ve sınırlı bir hayat yaşamaya devam edenler..

Bunların arasında en kötüsü dünya hırsıyla kabullenememe ve diğer insanların mutluluğunu kıskanarak kendini parayla tatmin etmeye çalışanlardır ki dünyada görebileceğiniz en kötü insan tipidir..

Aslında ölüm başka bir boyuta açılan bir kapıdır, maddesel olarak bile atomlarımız bütün içinde yine var olmaya devam edecektir..yani tekrar eski haline dönecektir,doğmadan öncede vardık belki bir şekilde..ölümden dönenlerin anlattıkları genelde tarifi imkansız güzel hisler yaşadıkları şeklindedir..

Sonuçta dünya hayatı sevgiyi paylaşınca güzeldir ve aşırı hırs, haset ve kıskançlık duygularından arındırılmış cömert bir yaşam ölümsüzlüğün ta kendisidir..

Reklam